OZNANILA - 4. VELIKONOČNA NEDELJA
21. april 2024

Godovi v prihodnjem tednu:

Ponedeljek: Agapit I., papež
Torek: Jurij, mučenec in zavetnik Ljubljane
Sreda: Marija Evfrazija Pelletier, red. ustanoviteljica
Četrtek: Marko, evangelist (Ta dan je sveta maša ob 9. uri v Vrbi. Molili bomo litanije vseh svetnikov v priprošnjo za dobro letino (poljska oz. prošnja maša).)
Petek: Klet, papež
Sobota: Simeon Jeruzalemski, škof in mučenec
Nedelja: 5. velikonočna nedelja; Peter Chanel, duhovnik in mučenec (Sveta maša je ob 10. uri v Vrbi, kjer praznujemo patrocinij (zunanja slovesnost zavetnikovega godu).)

Bog lonaj skupini Zabreznica za čiščenje in krašenje cerkve. V prihodnjem tednu cerkev čisti in krasi skupina Breg-Smokuč.

Kulturno društvo dr. France Prešeren vabi na Markov smn’, ki bo v nedeljo, 28. aprila, v Vrbi. Sejem domače in umetnostne obrti bo vseboval razstavo in prodajo domačih izdelkov s prikazi oblikovanja in izdelovanja le teh. Sejemski del bo obogatil bogat kulturni program. Odprtje sejma bo po sveti maši, ki bo ob 10. uri v cerkvi svetega Marka.

V torek, 30. aprila, bo na konjeniškem prostoru pod Breznico potekal blagoslov traktorjev. Pripeljite svoje delovne konjičke, da bo delo teklo lažje in varneje z Božjim blagoslovom. Zbor traktoristov bo ob 18. uri. Po blagoslovu sledi druženje. Vabi Konjeniški klub Stol Žirovnica.

V četrtek, 2. maja, povabljeni na celodnevni izlet v zabaviščni park Mirabilandia, ki se nahaja v bližini italijanskega mesta Ravena. Predvidena cena izleta znaša 75€ na osebo in vključuje avtobusni prevoz in vstopnico. Prijave na telefon 041 618 496 ali po elektronski pošti zupnija.breznica@rkc.si sprejemamo do četrtka, 25. aprila.