OZNANILA - 3. VELIKONOČNA NEDELJA
14. april 2024

Godovi v prihodnjem tednu:

Ponedeljek: Kristina iz Walberga, devica in nuna
Torek: Bernardka Lurška, redovnica (Ta dan je dodatni mašni namen za pok. Anico Ovsenek, 30. dan – mašni namen je oddan.)
Sreda: Luciano Botovasoa, družinski oče
Četrtek: Anastazija iz Egina, opatinja (Ta dan je dodatni mašni namen za pok. Martino Arn Uderman, 30. dan – mašni namen je oddan.)
Petek: Leon IX., papež
Sobota: Agnes iz Montepulciana, devica in redovnica (Ta dan je dodatni mašni namen za pok. Jakoba Beravsa, 30. dan – mašni namen je oddan.)
Nedelja: 4. velikonočna nedelja; Apolonij, filozof in mučenec (Pri sveti maši ob 10. uri bomo obhajali jubileje zakonskih jubilantov.)

Bog lonaj skupini Breznica za čiščenje in krašenje cerkve. V prihodnjem tednu cerkev čisti in krasi skupina Zabreznica.

Vsi, ki letos praznujete okroglo obletnico (ki se konča na 0 ali 5) zakonske zveze, vabljeni, da se prijavite k župnijskemu praznovanju zakonskih jubilantov, ki bo v nedeljo, 21. aprila, pri sveti maši ob 10. uri. Prijave na telefon 041 618 496 ali po elektronski pošti zupnija.breznica@rkc.si sprejemamo še danes, v nedeljo, 14. aprila.

V torek, 16. aprila, bo ob 20. uri v pastoralnem domu sestanek staršev prvoobhajancev.

V petek, 19. aprila, bo ob 20. uri v pastoralnem domu dekanijsko srečanje za bralce Božje besede. Vodil ga bo Jože Faganel, profesor slovenščine, gledališki lektor in upokojeni predavatelj stilistike na TEOL in AGRFT. Lepo vabljeni.

V soboto, 20. aprila, popoldan, bo na Brezjah srečanje družin ljubljanske nadškofije pod geslom »Vzemi Boga zares!«. Po uvodnem slavljenju v čast Mariji bodo skavti vodili program za otroke, najstnike bosta nagovorila s. Ana Šuštar in Bernard Rožman, starše pa Aleš Čerin. Srečanje se zaključi s sv. mašo ob 16. uri, ki jo bo daroval nadškof Zore. Vabljeni torej na Brezje to soboto ob 14. uri.

Aprilsko srečanje skupine Študentska+ za mlade med 18. in 30. letom starosti bo v pastoralnem domu na Breznici v soboto, 20. aprila, ob 20. uri. Termin je glede na zapis v Farnem zvonu zaradi prvomajskih praznikov spremenjen.

V četrtek, 2. maja, povabljeni na celodnevni izlet v zabaviščni park Mirabilandia, ki se nahaja v bližini italijanskega mesta Ravena. Predvidena cena izleta znaša 75€ na osebo in vključuje avtobusni prevoz in vstopnico. Prijave na telefon 041 618 496 ali po elektronski pošti zupnija.breznica@rkc.si sprejemamo do četrtka, 25. aprila.